Letalski dan v Prilozju

Že dopoldne je bilo slišati ropot helikopterja. Hitro pograbim aparat in se odpeljem v Prilozje. Ob pisti stoji mogočni Pilatus P6, a padalci zlagajo padala. Skoke sem tako in tako že zamudil. Ob učilnici so zbrani letalci v sproščenem pogovoru. Malo klepečemo in zasliši se ropot helikopterja iz smeri Metlike. Nizko preleti pisto in elegantno pristane. Iz helikopterja skoči moj sošolec Viktor. Hitro ga pobaram, če rabi rezervne gate, pa mi odvrne, da ne, je vse OK. Dobro, v helikopter skočijo čakajoči in že je v zraku. Odpeljejo se proti Črnomlju, ker Vigred so si že ogledali pred tem. Veselja pa je hitro konec, saj se bliža deževje. Kar pomnim, je takrat, ko je v Metliki Vigred dež in tudi danes je tako. Gremo v našo učilnico in ob pijači in jedači uspešno zaključimo današnji letalski dan. Helikopter je že pred tem odletel proti domu, porter pa bo prenočil v Prilozju. Jutri bo nov dan, vsaj upamo, da brez dežja. Današnjo prireditev je organiziralo podjetje FLYCOM aviation. Direktor podjetja je naš predsednik kluba Matjaž Starašinič, da se ve.